Signify a Bostonská univerzita potvrdily účinnost UVC lamp při inaktivaci virů způsobujících onemocnění Covid-19

Výsledky testů ukázaly, že virus přestal být detekován po několika vteřinách působení UVC záření. Signify následně zpřístupnila svou UVC technologii širokému spektru výrobců osvětlení. Sama společnost Signify je na poli UV technologií v čele už přes 35 let.

Nizozemská společnost Signify (dříve Philips Lighting), světový lídr v oblasti profesionálního osvětlení, spolu s Národní laboratoří pro výzkum infekčních chorob (NEIDL) na Bostonské univerzitě v USA provedli výzkum, který ověřil účinnost UVC světelných zdrojů Signify na inaktivaci viru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19.

Dr. Anthony Griffiths, docent mikrobiologie na Bostonské lékařské fakultě, a jeho tým se od začátku pandemie SARS CoV-2 zabývají vývojem nástrojů na podporu vědeckého pokroku v této oblasti. Během svého výzkumu vystavovali infikovaný materiál různým dávkám UVC záření ze světelného zdroje Signify a hodnotili jeho inaktivační kapacitu za různých podmínek. Vědecký tým nejprve aplikoval dávku 5 mJ / cm2, což vedlo ke snížení viru SARS-CoV-2 o 99% za 6 sekund. Na základě těchto údajů došli ke stanovisku, že dávka 22 mJ / cm2 povede ke snížení o 99,9999% za 25 sekund.

„Výsledky našich testů ukázaly, že po určité dávce UVC záření byly viry zcela inaktivovány; během několika sekund jsme nebyli schopni detekovat jakýkoliv virus,“ řekl Dr. Anthony Griffiths. "Byli jsme velmi ohromeni těmito zjištěními a doufáme, že to urychlí vývoj produktů, které mohou pomoci omezit šíření COVID-19."

Signify je lídrem v oblasti UVC světelných zdrojů a v čele UV technologie stojí už více než 35 let. Je autorem osvědčených inovací v oblasti UVC osvětlení, které je navrženo, vyráběno a instalováno v souladu s nejvyššími bezpečnostními standardy. „Jsem velmi šťastný z plodné spolupráce s Bostonskou univerzitou v boji proti koronaviru. Bostonská univerzita potvrdila účinnost našich světelných zdrojů jako preventivních opatření pro společnosti a instituce hledající cesty, jak zajistit prostředí bez virů,“ řekl Eric Rondolat, CEO společnosti Signify. „Vzhledem k potenciálu této technologie v boji proti koronaviru, si ji Signify neponechá pro své výhradní použití, ale zpřístupní ji dalším výrobcům osvětlení. Abychom uspokojili rostoucí potřebu dezinfekce, navýšíme v následujících měsících několikanásobně naši výrobní kapacitu.“

Pozn. 1: NEIDL je nejmodernější výzkumné zařízení, které zahrnuje významné laboratoře na úrovni biologické bezpečnosti -2, -3 a -4 Pozn. 2: Tým Dr. Griffitha vyvíjí vakcíny a léčiva pro viry rizikové skupiny 3 a 4, mezi které patří organismy, jež mohou způsobovat vážné nebo smrtelné choroby u lidí

Signify a Bostonská univerzita potvrdily účinnost UVC lamp  při inaktivaci virů způsobujících onemocnění Covid-19
Vytvořeno20.10.2020